Buz Lazer Epilasyon Nedir?

En Son Teknoloji
Ağrısız, Acısız Buz Lazer Epilasyon

Buz Lazer Epilasyon, istenmeyen tüylerden / kıllardan kalıcı olarak kurtulmak için en etkili yöntemdir. Lazer epilasyon, 1997 yılında FDA (Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi) tarafından onaylanmıştır ve bu süreçten sonra medikal estetik alanında tüm dünyada yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Bu konforlu ve güvenli uygulamanın kalıcı sonuçları da gözlemlenince, bu tedavi yöntemine olan talep her geçen gün artmaktadır

Buz Lazer Epilasyon, bugüne kadar ki en gelişmiş lazer epilasyon yöntemi kabul edilmektedir. Buz lazeri ön plana çıkaran en önemli özellik “ICE Plus Teknolojisi” adı verilen çok  gelişmiş bir soğutma sistemi ile cildin tüm uygulama boyunca -4 dereceye kadar soğutulmasından kaynaklanmaktadır. Buz lazer tedavisinde kullanılan farklı başlıklar vardır ve bunların her biri cilde temas ettiği anda buz gibi bir serinlik hissiyatı verir. Bilindik lazer epilasyon yöntemlerinde ısı yüksek derecede hissedilirken, buz lazer teknolojisinde bu serin his konforlu bir lazer epilasyon deneyimi sunar. Neredeyse tamamen ağrısız ve acısız bir lazer epilasyon deneyimi sunan Buz Lazer, cilt yanığı riskini de minimuma indirir. Başka uygulamalarda karşılaşılan zebra desenine benzer cilt yanığı veya bölgesel yanıkların olma riski de Buz Lazer epilasyonda yoktur veya neredeyse yok denecek kadar azdır.

Dünyanın en gelişmiş lazer epilasyon sistemi soprano titanium
Soprano Titanium:
Ağrısız, Etkili, Güçlü ve % 40 Daha Hızlı

Soprano cihazlarının en son modeli olan Titanium, üstün işlevselliği üst seviyede konfor ile birleştirmiş olan çağımızın en gelişmiş lazer epilasyon cihazıdır. Çığır açmış olan bu platform, alanında en hızlı, en acısız ve 3-dalga boyuna sahip olmasından dolayı en verimli sonuçlara ulaşabilen tek cihazdır ve bu da Soprano Titanium Buz Lazer’e olan ilgiyi her geçen gün artırmaktadır.

3-dalga boyunun farklı emilim ve penetrasyon seviyelerini mucizevi bir şekilde tek bir platformda birleştirmiş olan bu teknolojik cihaz tüm kıl tiplerinde (ince kıllar dahil) etkili olduğu kadar güvenlidirde. Bronz ten de dahil olmak üzere tüm cilt tiplerinde uygulanabilinen Soprano Titanium, kişilere yaz-kış demeden dört mevsim boyunca konforlu ve güvenli lazer epilasyon imkanı sunmaktadır.

• Daha da hızlı Uygulama için özel 4cm² Geniş Spot Boyutu
• ICE Plus Gelişmiş Soğutma Sistemi
• 3-Dalga Boyunun Gücü
• Ağrısız, Acısız
• Güvenilir
• Yan Etkisiz
• Konforlu
• Yüksek Etkili
• Dört mevsim uygulama

Buz Lazer ™ Soprano Titanium Başlıkları

3D ve % 40 Daha Hızlı
Klinik olarak kanıtlanmış ve FDA onayına sahip olan 3D teknolojisine sahip Soprano Titanium, lazer epilasyonda etkili 3-dalga boyunu tek bir tedavi başlığında birleştirmiştir. Alexandrite, Diode ve Nd:YAG dalga boyları ile aynı anda kıl folikülündeki farklı doku derinliklerini ve anatomik yapıları hedefleyen bu son sistem teknoloji, bu farklı dalga boylarının entegrasyonu ve 4cm² en büyük tedavi başlığı sayesinde uygulama sürelerinin %40 oranında kısalmasını sağlamıştır.

ICE Plus Teknolojisi ile Üst Düzey Soğutma
Soprano Titanium’un sahip olduğu tüm başlıkların safir uçları uygulama süresince -4 dereceye kadar soğutma sistemine sahip “ICE Plus” özellikleri ile desteklenmiştir ve bu da kişinin neredeyse tamamen acısız diyebileceğimiz konforlu ve hızlı bir seans geçirmesini sağlamaktadır. Bu özel teknolojik başlıklarlar kıl köklerinin darp edildiği dermiste ısıyı korurken, cilt yüzeyinde oluşabilecek tüm yan etkileri de bertaraf ederek, güvenilir ve konforlu bir tedavi imkanı sunar.

Buz Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Soprano Titanium buz lazer epilasyon, özel kademeli ısıtma methodu sayesinde kıl köklerini etkili bir şekilde tahrip ederken cildin zarar görmesini engeller ve bu sayede de mevcut diğer lazer epilasyon uygulamalarında çok sık karşılaşılan yanık oluşma riskini ortadan kaldırır. Uygulama yapılacak bölüm beyaz kalem ile belli alanlara ayrıldıktan sonra her bir alana gerekli olan enerji başlığın ütü yapar şekilde hızlı bir şekilde sürekli hareket ettirilerek verilir.

3-dalga boyuna sahip başlıkların patentli “in-motion” özelliği ile kıl folikülleri kademeli olarak ısıtılır. Bu bahsi geçen kademeli ısıtma enerjinin yüksek şekilde kullanılmasına imkan sağladığından dolayı özellikle açık renkli ve ince tüylerde bile istenen başarı elde edilir. Diğer taraftan gene patentli üstün “ICE Plus” soğutma sistemi sayesinde de kişiye acısız “masaj konforunda” bir uygulama sunar

Daha Hızlı Soprano Titanium Buz Lazer

Soprano Titanium sahip olduğu büyük spotlu (4cm²) ve saniyede en az 10 atış atan özel tedavi başlıkları sayesinde lazer epilasyon süreleri,  spot ebatları 2cm² olan başlıklara göre 2 kat, spot büyüklükleri 1cm² olan cihazlara göre de 4 kat daha hızlıdır. Özel soğutma sistemi sayesinde de normal şartlarda molaya gerek kalmayan bu son cihazlar ile tüm vücut buz lazer epilasyon için 35 dakika yeterlidir.

“Facial Type” Özel Yüz Ucu

Kulak, burun, kaş çevresi ve arası gibi uygulaması en zor bölgeler için tasarlanmış olan özel yüz ucu (facial type) sayesinde erişilmesi zor olan bölgelerde bile en iyi sonuçlara güvenli bir şekilde ulaşabilmek mümkündür.

Tüm Cilt ve Kıl Tiplerinde Etkili 4-Mevsim Uygulama

Soprano Titanium’un sahip olduğu özellikler (3-dalga boyu, kıl foliküllerinin özel kademeli ısıtılması ve tabii eşsiz “ICE Plus” soğutma sistemi) sayesinde her cilt ve kıl tipine dört mevsim güvenli ve konforlu bir uygulama imkanı sunulmaktadır.

Daha farklı sorularınız mı var?

Eğer cevabınız “evet” ise, size özel derlediğimiz “SSS” (Sık Sorulan Sorular) sayfamızda merak ettiğiniz bir çok soruya cevap bulabilmeniz için lütfen aşağıdaki butonu tıklayınız.