Yazın Lazer Epilasyon Yapılır mı ?

Lazer epilasyonun başladığı ilk dönemlerde yaz aylarında uygulama yapılamıyordu. Günümüzde ise halen bir çok  lazer epilasyon yöntemi yaz aylarında güvenli değildir. Ancak lazer epilasyon teknolojileri sürekli gelişmektedir. Bu gelişimle birlikte artık yaz aylarında da lazer epilasyonu mümkün kılan bir seçenek var; Buz Lazer.

Buz Lazer Yaz Aylarında da Uygulanır

Dünyanın önde gelen lazer firmalarından Alma Lasers tarafından geliştirilen Soprano Ice serisi cihazlar ülkemizde Buz Lazer olarak pazarlanmaktadır. Buz Lazer patentli teknolojiler kullanan yenilikçi bir sistemdir. Eksiksiz ve konforlu bir lazer epilasyon için tüm detayların düşünüldüğü Buz Lazer yaz aylarında da güvenle uygulanır. Bronz ten dahil tüm cilt tiplerinin epilasyonunda FDA onayına sahiptir. FDA onayı etkinli ve güvenli olduğunun kanıtıdır. Birçok lazer epilasyon yöntemi bronz tene uygulanamaz. Aksi halde ciltte yanık gelişebilir. Bu nedenle özellikle Alexandrite lazer epilasyon için minimum 1 ay cilt renginin açılmasını beklemek gerekir. Buz Lazer için ise bu süre sadece 1 haftadır. Güneşe çıktıktan 1 hafta sonra bronz tene Buz Lazer güvenli bir şekilde uygulanır, cilt yanığı gibi yan etkiler gelişmez. Buz Lazer epilasyondan 1 hafta sonra SPF 30 veya üzeri bir güneş koruyucu kullanmak şartıyla güneşe çıkılabilir. 

Buz Lazer Teknolojisi

Buz Lazer teknolojisi ile lazer epilasyon yaz aylarında tabu olmaktan çıkmıştır. Buz Lazer yaz ayları dahil tüm mevsimlerde güvenle uygulanmasını sağlayan gelişmiş bir soğutma sistemine sahiptir. Ice Teknolojisi olarak adlandırılan bu soğutma sistemi cildi -3 dereceye kadar soğutur. Tüm uygulama boyunca bu etkin soğutma devam eder. Bu sayede cilt yüzeyi korunurken ağrısız bir lazer epilasyon gerçekleşir. Buz Lazer epilasyonun bir diğer patentli teknolojisi ise uygulama tekniğidir. Bu uygulama tekniğinde tedavi başlığı cilt yüzeyinde sürekli hareket halindedir. Cilde temas ettiğinde buz gibi soğuk olan tedavi başlığı ile kıllar kademeli olarak ısıtılır. Kademeli ısıtma tekniği ve gelişmiş soğutma sistemi Buz Lazeri geleneksel lazer epilasyon yöntemlerinden ayıran iki önemli özelliktir. Bu özellikler bronz tenlerde yaz aylarında lazer epilasyonu mümkün kılan önemli avantajlardır. 

Buz Lazer tüm cilt tiplerinde yaz aylarında da lazer epilasyonu mümkün kılan ağrısız, güvenli ve konforlu bir sistemdir.